وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا

وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا

یادم نمی رود که همه عزتم تویی
من پای سفره تو شدم محترم حسین ع
لطفی که کرده ای تو به من مادرم نکرد
ای مهربان تر از پدر و مادرم حسین ع ...

پیام های کوتاه
آخرین نظرات

۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است


مجموعه کودک خداشناس
کاری از ابراهیم اخوی
جامعه المصطفی العالمیه
ده بروشور در یک بسته

دریافت
حجم: 3.56 مگابایت

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۳ ، ۱۶:۰۸

لحظه‌های بی‌قراری و دل‌گرفتگی، لحظه‌های ناب زندگی انسان است؛ شاید خدا می‌خواهد در این لحظه‌ها که ارتباط تو با دیگران به هر دلیلی قطع می‌شود، خود را به تو نشان دهد و ارتباط عمیقی بین تو و خدا ایجاد کند. این لحظه‌ها را از دست ندهیم، از آن فرار نکنیم، دل‌گرفتگی یعنی دل ما از همه خسته شده و خدا را می‌خواهد.

استاد پناهیان

۰ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۳ ، ۰۲:۱۰
سه شنبه 1393/06/11

 عضو خبرگان رهبری گفت: دوست و دشمن اذعان دارند که عمود خیمه اسلام در این زمان ولایت فقیه است، ولی متأسفانه برخی از سر جهل یا عناد، علنا بر علیه این اصلی‌ترین مسأله انقلاب یعنی ولایت فقیه، کار می کنند و در صدد تضعیف آن هستند ؛ آن هم قربه الی الله!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آثار حضرت آیت الله مصباح یزدی، رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در دیدار با جمعی از اعضای شرکت کننده در طرح صافات چمران، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت، نعمت های خداوند را یاد آور شد و خاطر نشان کرد: وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) و ولایت اهل بیت (ع) از بزرگترین نعمات الهی است و این نعمت عظیم، شاخه های متعددی دارد که حتی بیان فهرست آن‌ها به چندین جلسه نیاز دارد؛ اما اجمالا یکی از شاخه های کوچک آن، نعمت وجود حضرت امام خمینی(ره) است که تحولی شگرف در جهان اسلام، بلکه در جامعه بشری به وجود آورد.

وی با بیان این که باید سال ها بگذرد تا بتوان قدر این نعمت عظیم الهی را فهمید و برکت این نعمت را در همه ابعاد دریافت، خاطر نشان کرد:وقتی امروز حرکت های صورت گرفته در کشورهای اسلامی را می بینیم، متوجه می شویم که خداوند متعال با نعمت ولایت امام خمینی(ره) یعنی ولایت فقیه، چه منتی بر سر ما گذاشته است.

استاد اخلاق حوزه علمیه با اشاره به این که هر نعمتی به حکم عقل و شرع، اقتضای شکرگزاری را دارد، ادامه داد: هر چه این نعمت عظیم تر باشد، شکرگزاری بیشتر و وظایف سنگین تری را نیز به همراه دارد؛ لذا باید در عین شکر نعمت وجود ولایت فقیه در کشور، در حد توان به انجام وظایفمان در این رابطه بپردازیم.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۳ ، ۰۱:۵۵
آیت الله جوادی آملی: هیچ موجودی از هیچ موجود دیگری راضی نمی‌شود، مگر به وساطت مقام امام هشتم؛ هیچ انسانی به هیچ توفیقی دست نمی یابد و خوشحال نمی شود، مگر به وساطت مقام رضوان رضا (سلام الله علیه)؛ و هیچ نفس مطمئنه ای به مقام راضی و مَرضی بار نمی‌یابد، مگر به وساطت مقام امام رضا! او نه چون به مقام رضا رسیده است، به این لقب ملقّب شده است! بلکه چون دیگران را به این مقام می‌رساند، ملقّب به رضا شد.

ممکن است در بین آحاد امّت کسانی باشند که به مقام رضوان راه پیدا کنند؛ چون پایان بخش سورة مبارکة فجر که فرمود: یا أیَّتُهَا النَّفسُ المُطمَئِنَهُ ارْجِعِی إلی رَبِّکِ راضِیَهً مَرضِیَّه (1)مخصوص ائمه (ع) نیست، شامل سائر انسانهای ملکوتی‌منش هم می‌شود. ممکن است در بین امّت کسانی باشند که دارای نفس مطمئنه و نائل به مقام راضِیَهً مَرضِیَّهً بشوند، امّا رضا نخواهند بود! آنها جزء امّت‌اند، ولی امام رضا (ع) واسطه است که چنین افرادی در بین امّت به مقام راضِیَهً مَرضِیَّهً راه پیدا می کنند. 

اهداف جزئی هم مشمول این اصل کلّی است. اگر کسی در کارهای جزئی موفق شد و راضی شد؛ چه بداند، چه نداند به برکت امام رضا(ع) است. اگر فرزندی کوشید، رضای پدر و مادر را فراهم کرد؛ چه بداند و چه نداند، به وساطت مقام امام رضا(ع) است. و اگر عالم حوزوی یا اندیشور دانشگاهی به مقام علم و دانش بار یافت و بر کُرسی استادی تکیه زد و راضی شد؛ چه بداند، چه نداند به وساطت مقام ایشان است. 
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۳ ، ۰۱:۵۰